Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Ostrów Mazowiecka

Poznali osiem zasad zdrowia

7.11.2011, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

O skali stresu i szkodliwych używkach, ale nie tylko, była mowa podczas minionego weekendu w Ostrowi Mazowieckiej w trakcie ostatniego spotkania zorganizowanego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w ramach projektu Poznaj osiem zasad zdrowia.

– Niektórzy ludzie bardzo łatwo wprowadzają się w stan nadmiernego stresu. Do tej grupy należą również przedstawiciele tzw. osobowości typu A – wyjaśnia Marcin Anielski, promotor zdrowia i prelegent 29 i 30 października. – Są to osoby, które posiadają nierealistycznie wysokie oczekiwania w stosunku do siebie i innych. Nie potrafią odpoczywać i relaksować się.

Podczas wykładu Odpoczynek i spokój mowa była o skali stresu – różne wydarzenia w naszym życiu mogą wywoływać różny stopień zdenerwowania wyrażany w punktach. Do najbardziej stresujących sytuacji należą śmierć współmałżonka i rozwód.     

W sobotę oprócz poruszenia głównego tematu spotkania – wstrzemięźliwości, w trakcie którego prelegent informował o toksycznym wpływie nikotyny i alkoholu, wielu uczestników poddało się badaniu wieku biologicznego – wypełniali ankiety, które wraz z wynikami innych pomiarów prowadzonych w trakcie całego programu interpretowano na niedzielnym spotkaniu.

W trakcie trzech weekendów 15–30 października w Miejskim Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej słuchacze poznali w sumie osiem zasad zdrowego stylu życia: dieta, ćwiczenia, woda, światło słoneczne, powietrze, wstrzemięźliwość, odpoczynek i spokój; mieli też okazję zmierzyć bezpłatnie ciśnienie krwi czy wydolność płuc. Wielu uczestnikom pozwoliło to ocenić swój stan zdrowia oraz uzyskać wiedzę z zakresu chorób cywilizacyjnych, a niektórym wykryć schorzenia i podjąć odpowiednie leczenie.

Projekt został dofinansowany z dotacji przyznanej przez Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka.          

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej realizowanej przez ChSCh, w tym o klubach zdrowia i interakcyjnej wystawie EXPO Zdrowie.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(aw)   

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
Filia Ostrów Mazowiecka

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400
z dopiskiem: „filia Ostrów Mazowiecka”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij