Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Ostrów Mazowiecka

Ostrów Mazowiecka: zmień styl życia, będziesz zdrowszy

19.10.2011, Kluby zdrowia

Co zrobić, by poprawić jakość naszego życia i być zdrowym? Pewnie na to pytanie moglibyśmy usłyszeć wiele różnych odpowiedzi, ale w Ostrowi Mazowieckiej w drugiej połowie października odpowiedź na nie jest o wiele prostsza – należy po prostu w każdy weekend poświęcić dwie godziny na udział w programie Poznaj osiem zasad zdrowia przygotowanym przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh). A następnie zastosować to, czego się na nim dowiemy.

„Czy mogę prosić o jeszcze jedną porcję – dla syna” – m.in. takie słowa kierowano do wolontariuszy ChSCh podczas degustacji zdrowych potraw przeprowadzanej w ramach wspomnianego projektu w miniony weekend. Przedsięwzięcie łączy zalety plenerowej imprezy zdrowotnej EXPO Zdrowie oraz klubów zdrowia, realizowanych bądź współrealizowanych przez ChSCh.

Zasadniczą część programu stanowią wykłady prowadzone przez promotorów zdrowia i dietetyków. Pierwsze dwa spotkania odbyły się 15 i 16 października, a ich tematy brzmiały Dieta oraz Słońce i powietrze.

Przed nami kolejne cztery spotkania, najbliższe już 22 i 23 października (sobota, godz. 18 i niedziela, godz. 17). Odbędą się one w Miejskim Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej (ul. 3 Maja 50). Tym razem mowa będzie o ćwiczeniach fizycznych i wodzie.   

– Oprócz wykładu będzie możliwość wzięcia udziału w tzw. teście harwardzkim sprawdzającym kondycję oraz w degustacji potraw bez cholesterolu – mówi Marcin Anielski z ChSCh.

Podczas wszystkich spotkań uczestnicy poznają w sumie osiem zasad zdrowego stylu życia, którymi są: dieta, ćwiczenia, woda, światło słoneczne, wstrzemięźliwość, powietrze, odpoczynek i spokój. Jak wskazują badania, ich przestrzeganie może wydłużyć życie średnio o około 6-7 lat.

 – Każdy biorący udział w programie podpisuje deklarację przystąpienia do niego i otrzymuje Kartę Uczestnika. Do karty wpisywane są wyniki badań prowadzonych podczas poszczególnych elementów programu – wyjaśnia Marcin Anielski.

Celem projektu Poznaj osiem zasad zdrowia jest zmniejszenie zapadalności na choroby cywilizacyjne oraz poprawa jakości życia wśród mieszkańców Ostrowi. Jest on realizowany przez lokalną filię ChSCh oraz częściowo dotowany przez Burmistrza Ostrowi Mazowieckiej.

Czytaj więcej o projektach zdrowotnych

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
Filia Ostrów Mazowiecka

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400
z dopiskiem: „filia Ostrów Mazowiecka”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij